برای مشاهده همه امکانات وارد شوید
بررسی بازی Elden Ring (الدن رینگ)

نقد و بررسی گیم پلی و داستان بازی Elden Ring (الدن رینگ).استادیو ژاپنی فرام‎سافتور با ساخت بازی Elden Ring (الدن رینگ) تجربه ای فوق العاده از یک بازی سولزلایک با کیفیت را به ارمغان آورد. با بررسی این بازی همراه تیم والاها باشید.

کاور رسمی

تقریبا تمام گیمر ها با شنیدن نام های دارک سولز، افسانه زلدا و … حس یک بازی رمز آلود با محیط بسیار بزرگ را دریافت میکنند.

بازی جذاب Elden Ring

حالا وقتش رسیده با Elden Ring آشنا شوید! یک تجربه ی فراموش ناشدنی از یک بازی رمزآلود و با محیطی فوق العاده که هر مخاطبی را عاشق و دلباخته ی خود میکند.

در ابتدای انتشار تریلر این بازی اکثر علاقه مندان به آثار استادیو فرام‎سافتور نگران بودند که الدن رینگ همان دارک سولز با جهانی بزرگتر باشد.

مانند بقیه ی بازی های این استادیو، الدن رینگ هم آنچنان بازی آسان و مهربانی نیست و دقیقا مثل دارک سولز ما با یک عنوان بی‎رحم اما لذت‎بخش طرف هستیم.

باید این را خاطرنشان کرد که در اولین بار پلی دادن الدن رینگ (همانند دارک سولز) نمی توان به راحتی تمام بازی را شناخت.

مانند اکثر عنواین مطرح این استادیو، یک بار بازی کردن الدن رینگ مخاطب را راضی نمیکند، اما فرام‎سافتور نشان داد که کارش را در ساخت بازی های جهان باز هم بلد است و به سلیقه مخاطبین خود کاملا واقف است.

داستان بازی الدن رینگ

در بررسی بازی Elden Ring (الدن رینگ) به داستان بازی می پردازیم.

شما در الدن رینگ با سرزمینی به نام «لندز بیتوین» طرف هستید که روزگاری توسط «ملکه ماریکا» اداره میشد و الدن رینگ یک منبع انرژی مهم در آنجا بوده.

حالا ملکه ماریکا مفقود شده و هر قسمت از الدن رینگ بین لرد های سرزمین(دمیگاد ها) تقسیم شده است.

دمیگاد ها با به دست آوردن هر قسمت از الدن رینگ بسیار قدرتمند شده اند و حالا این شما هستید که باید کار آنها را یکسره کنید.

شما در نقش کارکتری به نام «نیشت» به لندز بیتوین میروید تا پس از کشدن هر دمیگاد و بدست آوردن هر تیکه از الدن رینگ تبدیل به الدن لرد بشوید.

چیزی که ما مشابه آن را در فرنچایز خدای جنگ دیدیم. وقتی که در آنجا کریتوس خدایان را تک به تک از بین میبرد و تبدیل به خدای جنگ میشود.

عکس رسمی از بازی

بازی دارای کارکتر های معمولی و کارکتر های داستانی مختلفی است که داستان بازی را جذاب تر میکند.

جالب اینجاست که الدن رینگ نسبت به انتخاب ای شما در بازی پایان های مختلفی دارد و همین امر باعث میشود که مخاطب بار ها دست به بازی کردن دوباره ی الدن رینگ بزند و از تجربه ی داستان جدید و قدرت های جدید در بازی لذت ببرد.

بررسی گیمپلی بازی Elden Ring

داستان بازی به صورت نسبتا کامل در گیمپلی بازی معلوم است و آنقدر بازی رمز آلود نیست که نفهمید مشغول چه کاری هستید اما در گیمپلی بازی رمز و راز هایی بسیار مرموز مخفی شده که با انجام دادن ماموریت های هر کارکتر در بازی میتوانید به آنها دست یابید.

سیستم مبارزه ای بازی شبیه به فرنچایز دارک سولز است و در الدن رینگ شما میتوانید با اسب خود هم به میدان جنگ بروید و مبارزه کنید.

در الدن رینگ پیشرفت شما ربطی به گذراندن مراحل اصلی ندارد، شما یک هدف بیشتر ندارید و برای رسیدن به آن هدف باید تلاش کنید.

باید در محیط بسیار وسیع و چشم نواز بازی گشت و گذار کنید، آیتم های مختلف جمع کنید و سرزمین های جدید را کشف کنید.

در نهایت دمیگاد تمام سرزمین ها را بکشید و تبدیل به الدن لرد بشوید.

برخلاف اکثر بازی ها که بر اساس فتح «بون فایر» ها طراحی شده اند، شما در الدن رینگ با «سایت آف بریس» ها طرف هستید.

با آزاد کردن هر سایت آف بریس مسیری طلایی برای شما نشان داده میشود که میتوانید بوسیله ی آن به دمیگاد آن سایت آف بریس برسید.

باید این را خاطرنشان کرد که دقیقا مانند سری سولز باس‎فایت های بازی بسیار سخت هستند و نمیتوانید راحت از پس آنها بر بیایید.

محیط بازی

در محیط بازی انواع مختلفی از سلاح ها، مینی باس ها، زره ها، سیاه چاله ها، چالش ها و … طراحی شده که گشت و گذار در محیط بازی را برای شما لذتبخش تر و سودمند تر میکند.

در اصل شما با گشتن در بازی قوی تر و قوی تر میشوید و بیشتر برای مقابله با دمیگاد ها آماده میشوید.

کشتن هر باس در بازی به شما رونت (چیزی مانند xp) میدهد که با آنها میتوانید خودتان را ارتقا بدهید و مهارت های جدید را برای خودتان باز کنید.

در ابتدای بازی شما باید بین 10 کلاس مختلف از کارکتر ها یکی را انتخاب کنید و با آن بازی را به پایان برسانید.

هر کلاس از کارکتر دارای قدرتی منحصر به فرد و توانایی هایی خاص است که همین امر موجب میشود مخاطب دست به چند بار بازی کردن الدن رینگ بزند.

کلاس های کارکتر

شخصی سازی کارکتر

گرافیک و ظریف کاری بازی الدن رینگ!

رسیدیم به قسمتی که استادیو فرام‎سافتور در آن فوق العاده عمل کرد.

فقط کافیست به یک سازه در بازی برسید.

آنجاست که متوجه میشوید بسیاری از ریزه کاری ها با چند دقیقه دقت آشکار میشوند! نوعی طراحی که ما مشابهش را در هیچ بازی دیگری ندیدیم.

طراحی بازی را اینگونه در نظر بگیرید که نوع طراحی شبیه به بازی «افسانه زلدا» است امابا کارکتر ها و ساختمان هایی مرموز و ترسناک مانند دارک سولز در دل طبیعت، کوه ها و قلعه ها طرف هستید.

باید بدون اقرار اعتراف کنیم که الدن رینگ یک اوپن ورلد به تمام عیار است که با ظریف کاری های خود میتواند مخاطب را یک سال سرگرم کند.

شما در بازی توانایی استفاده از نقشه را دارید که در روند بازی به شما کمک فراوانی میکند.

به عنوان مثال اگر آیتم خاصی را در قسمتی از محیط بازی پیدا کردید کافی است نقشه را باز کنید و یک مارک آیتم آنجا بزنید و هر وقتی که خواستید برگردید و آن آیتم را بردارید.

با مرگ شما در بازی نقشه ی شما ریست نمیشود و میتوانید تا آخر بازی از آن استفاده کنید.

در صورت مرگ شما در بازی تنها رون های خودتان را از دست میدهید که البته با برگشت شما به محل مرگتان میتوانید آنها را دوباره بردارید.

تنوع در سلاح ها، محیط بسیار زیبا، باس فایت های متفاوت و نسبتا سخت، داستان گیرا، سیاه چاله ها و مینی باس ها، محیط مرموز و سیستم مبارزه و پارکور نسبتا خوب شما یک تجربه ی بسیار سرگرم کننده و فوق العاده را برای مخاطب در الدن رینگ به ارمغان می آورد.

شاید الدن رینگ دارای مشکلاتی باشد اما نقاط قوت الدن رینگ آنقدری زیاد هست که شما نتوانید به نکات منفی آن توجه کنید.

اولین باس فایت بازی

نمرات بازی و نحوه تهیه آن

الدن رینگ با نمره ی میانگین بالای 90 تا به حال یکی از برترین بازی های حال حاضر تاریخ بازی های ویدیویی به حساب می آید. نمرات بازی به شرح زیر هستند:

شما میتوانید بازی جذاب الدن رینگ را در دو نسخه تهیه کنید. نسخه معمولی با قیمت 59.99$ و نسخه ی Deluxe با قیمت 79.99$.

به جرات میتوان گفت الدن رینگ بازی ای است که ارزش خرید را دارد.

گیمپلی حدودا 90 ساعتی، پایان های مختلف و کلاس های مختلف برای هر کارکتر باعث میشود با بار ها بازی کردن الدن رینگ از آن خسته نشوید.

محیط بازی

برای تهیه ی الدن رینگ میتوانید از صفحه ی استیم بازی استفاده کنید.

همانطور که میدانید کشور ما در استیم تحریم است و ما توانایی پرداخت پول برای خرید بازی را نداریم.

اما تیم والاها با تلاش های خود یک راه مطمئن و به صرفه را برای خرید از استیم فراهم کرده که پیشنهاد میکنیم از آن استفاده کنید.

شما کافیست به مقدار اعتبار مورد نیاز خود از فروشگاه والاها گیف کارت استیم تهیه کنید.

سپس با استفاده از آموزش های قرار داده شده در وبسایت بازی را خریداری کرده و از آن لذت ببرید.

در مجموع

نقاط قوت:

  • گرافیک فوق العاده
  • داستان گیرا و زیبا
  • گیمپلی بسیار جذاب
  • سیستم مبارزه ای معقول
  • داشتن تنوع فراوان در سلاح ها
  • توانایی چند بار بازی کردن الدن رینگ
  • ریزه کاری های فوق العاده در گرافیک
  • محیطی چشم نواز
  • کارکتر های مختلف با داستان های جذاب و جداگانه در بازی

نقاط ضعف:

  • مینی باس ها و سیستم مبارزه میتوانست بهتر باشد

الدن رینگ کلید ورود به دنیای عجیب و مرموزی است که میتواند شما را ماه ها درگیر خود کند! تشکر از اینکه با تیم والاها همراه بودید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
Crash Bandicoot- Crashiversary Bundle پکیج 3 بازی کراش با تخفیف