گیفت کارت چیست؟


گیفت کارت چیست؟ یک کد دیجیتالی یا یک کارت کاغذی یا پلاستیکی است که اعتبار مشخصی دارد. و میتوان آن را به دیگران هدیه داد یا از آن برای خرید یا پرداخت پول استفاده کرد، با ما همراه باشید تا در ادامه توضیحات کاملی در خصوص گیفت کارت ارائه دهیم.

گیفت کارت چیست؟

گیفت کارت چیست؟

گیفت کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

کارت هدیه یا گیفت کارت در واقع همان پولی است که از قبل پرداخت شده شما فرض کنید که برای رفتن به یک رستوران مقدار مشخصی پول پرداخت میکنید. حالا من به عنوان دوست شما برای شما یک کوپن ارسال میکنم که میتوانید با استفاده از آن به مقدار مشخصی که از قبل پرداخت کرده ام در رستوران غذا بخورید. گیفت کارت را در ویکی پدیا مطالعه کنید

 گیفت کارت یا کارت هدیه چیست

در اصل گیفت کارت را برای ارسال هدیه در نظر میگیرند که شما به جای اینکه پول را نقدا برای دوست خود ارسال کنید. از خورده فروشی یا بانک یک کارت پیش پرداخت خریداری میکنید و آن را برای دوست و آشنای خود ارسال میکنید به این ترتیب او میتواند به مقداری که شما قبلا پرداخت کرده اید از محصولات خرده فروشی یا خدمات بانکی استفاده کند.

گیفت کارت ها در چند نوع ارائه میشوند؟

گیفت کارت ها بر اساس نوع استفاده به دو گروه تقسیم بندی میشوند ( کارت های پیش پرداخت بانکی و گیفت کارت های پلتفرم های بازی ) که هر کدام از این نوع هم بر اساس میزان اعتبار یا شارژ و کشور ومنطقه جغرافیایی تقسیم بندی میشوند.

کارت های پیش پرداخت بانکی

کارت های هدیه بانکی

کارت های هدیه بانکی

گیفت کارت های بانکی مانند همان کارت بانکی خودتان است با این تفاوت که میزان مشخصی اعتبار و غیر قابل شارژ هستند یعنی بعد از استفاده دیگر نمیتوان آن را مجددا شارژ کرد از جمله کارت های بانکی پیش پرداخت میتوان به گیفت کارت امریکن اکسپرس و گیفت کارت ویزا کارت یا مستر کارت مجازی اشاره کرد در ایران نیز کارت های پیش پرداخت بانکی با عنوان کارت هدیه در بانک ها ارائه میشوند که میتوانید از دستگاه های اتوماتیک بانکی یا از خود بانک در خواست صدور کارت هدیه بانکی بدهید.

انواع گیفت کارت های بانکی

کارت های پیش پرداخت بانکی بر اساس ریجن یا کشور و منطقه فعالسازی متفاوت هستند برای مثال ویزا کارت مجازی اروپا را میتوان فقط در مواردی که امکان پرداخت توسط یورو وجود داشته باشد استفاده کرد و برای مستر کارت و امریکن اکسپرس نیز به همین ترتیب می باشد. در واقع برای نوع ارز و کشور فعال سازی یک نوع خاصی از کارت های پیش پرداخت صادر میشوند.

کارت های پیش پرداخت بانکی یا مجازی

در این بخش به معرفی چند کارت پیش پرداخت بانکی یا همان مجازی می پردازیم با استفاده از این کارت ها میتوانید در وب سایت های مختلف پرداخت و خرید کنید، مانند کارت هدیه های بانکی در کشور عزیزمان ایران این نوع کارت ها در خارج از ایران صادر میشوند یا به صورت دیجیتالی یا به صورت فیزیکی.

  1. ویزا کارت مجازی
  2. مستر کارت مجازی
  3. امریکن اکسپرس
  4. مینت کارت

علت اینکه به این نوع کارت ها مجازی گفته میشود این است که ما در حقیقت اصل کارت فیزیکی به خاطر شرایط تحریم و ارسال سخت به ایران دسترسی نداریم و فقط تصویری از اطلاعات را دریافت خواهیم کرد. که شامل شماره کارت، cvv و تاریخ انقضا می باشند توجه کنید که کارت های خارجی رمز دوم ندارند و نیازی نیست.

مشاهده اعتبار کارت های مجازی

برای مشاهده میزان موجودی و لیست تراکنش های هر کارت شما میتوانید به سایت های مربوطه مراجعه کنید که در ادامه لیست شده اند و اطلاعات کارت خود را وارد کنید و میزان اعتبار، گردش حساب و لیست بازگشتی های پرداخت خود را مشاهده کنید.

  1. اعتبار ویزا کارت
  2. بالانس مستر کارت
  3. گردش حساب امریکن اکسپرس
  4. موجودی مینت کارت

لطفا توجه داشته باشید که باید برای دریافت اطلاعات موجودی و گردش حساب حتما با آی پی غیر از ایران ترجیحا امریکا وارد سایت های بالا شوید.

گیفت کارت های فیزکی یا مجازی چه فرقی باهم دارند؟

اصل گیفت کارت به صورت فیزیکی ارائه میشود اما با توجه به پیشرفت روز افزون دنیای دیجیتالی قاعدتا گیفت کارت ها به صورت یک کد نیز ارائه میشوند یکی از مرسوم ترین کد های هدیه کد های شارژ یا کد تخفیف هاییست که به صورت دیجیتالی برای دوستان خود ارسال میکنیم در واقع هیچ فرقی باهم ندارند اگر شما یک کد دیجتالی استیم داشته باشید با گیفت کارت استیم به صورت فیزیکی هیچ فرقی ندارد و نهایتا هر دوی آنها یک کار را خواهند کرد.

گیفت کارت های بازی یا سایر پلتفرم ها

گیفت کارت های سایر پلتفرم ها

نوع دیگری از کارت های هدیه، آنهایی هستند که توسط کمپانی های گیم و یا پلتفرم های عرضه نرم افزار مانند مایکروسافت صادر میشوند این نوع گیفت کارت ها معمولا به صورت یک کد دیجیتالی هستند یا اگر در خارج از کشور باشید به صورت فیزیکی نیز میتوانید آنها را از سوپر مارکت ها تهیه کنید.

گیفت کارت های گیمینگ

گیفت کارت های گیمینگ

گیفت کارت های گیمینگ

همانطور که در بالا اشاره شد کمپانی های بازی سازی و پلتفرم های ارائه بازی های رایانه ای نیز کارت هدیه ارائه میدهند مانند گیفت کارت ایکس باکس ، گیفت کارت اپل، گیفت کارت استیم و … که بر اساس ریجن و مقدار شارژ متفاوت می باشند.

کد گیفت کارت چیست؟

کد گیفت کارت همان گیفت کارت است یعنی وقتی شما گیفت کارت میخرید به شما یک کد تحویل داده خواهد شد که میتوانید آن را در پلتفرم خود وارد کنید و به مقدار مشخصی شارژ یا اعتبار دریافت کنید هر کد فقط یک بار میتواند مصرف شود و عموما تاریخ انقضا ندارد.

گیفت کارت استیم چیست؟

نمونه گیفت کارت فیزیکی استیم

نمونه گیفت کارت فیزیکی استیم

گیفت کارت استیم مخصوص استفاده برای پلتفرم لانچر بازی های ویدئویی به نام استیم هستند که بر اساس ریجن و مقدار شارژ تقسیم بندی میشوند برای مثال اگر ریجن یا کشوری که با آن در استیم بازی میکنید امریکا باشد شما باید گیفت کارت استیم امریکا خریداری کنید و مقدار آن بستگی به کاری که میخواهید انجام دهید دارد برای مثال شما یک بازی را در استیم میخواهید خریداری کنیدکه قیمت آن 10 دلار است بنابراین شما باید  گیفت کارت استیم 10 دلاری آمریکا خریداری کنید. وب سایت اصلی استیم

خرید گیفت کارت استیم با تحویل فوری 

 

گیفت کارت اپل

گیفت کارت اپل چیست؟

کد های هدیه اپل برای خرید موسیقی، کتاب و بازی و نرم افزار در اپ استور اپل استفاده قرار میگیرد عموما این کد ها را با گیفت کارت اپل آیتونز یکی میدانند شما با خرید کارت هدیه اپل میتوانید به هزاران و میلیون ها بازی و نرم افزار یا موسیقی دسترسی داشته باشید، یکی از کاربرد های گیفت کارت اپل برای خرید اکانت های پرمیوم پلتفرم هایی نظیر اسپاتیفای و یا رادیو جوان است البته میتوانید برای خرید اشتراک حرفه ای آنها از گیفت کارت اسپاتفیای یا گیفت کارت رادیو جوان نیز استفاده کنید.

گیفت کارت یا کارت هدیه پلی استیشن

گیفت کارت پلی استیشن هم مانند سایر کد های هدیه بر اساس ریجن اکانت شما و مقدار شارژی که میخواهید متفاوت هستند شما میتوانید از این صفحه به بررسی مقدار شارژ و ریجن انتخابی بپردازید.

کد گیفت کارت ps4 برای چیست؟

"<yoastmark

کارت هدیه پلی استیشن نیز مانند هر گیفت کارت دیگری شامل یک کد اورجینال می‌باشد که با وارد نمودن آن کد حساب کاربری شما شارژ خواهد شد. در واقع کاربران با استفاده از گیفت کارت می‌توانند به جای پرداخت از پول خود، پرداختی را به‌وسیله این کارت انجام دهند. برای خرید انواع محصولات و خدمات از فروشگاه پلی استیشن به گیفت کارت نیاز است. خرید انواع بازی‌ها، پیش خرید کردن بازی، گرفتن تخفیفات، خرید تم آنلاین و درون پرداختی‌های بازی همگی با این کارت و شارژ حساب خود امکانپذیر خواهد بود.

گیفت کارت ایکس باکس یا گیفت کارت مایکروسافت

مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری بوده که توانسته به موفقیت‌های بزرگ در حوزه خود دست یابد. این شرکت همانند دیگر کمپانی‌های ارائه دهنده خدمات الکترونیک، گیفت کارت‌هایی را برای محصولات خود در نظر گرفته که به عنوان کارت هدیه ایکس باکس شناخته می‌شوند. در واقع با کمک گیفت کارت می‌توانید بدون پرداخت هزینه از آیتم و مزایای فروشگاه Xbox برخوردار شوید. یکی از بهترین مزایای موجود، خرید بازی در این فروشگاه آنلاین است. فروشگاه رسمی گیفت کارت مایکروسافت

گیفت کارت ایکس باکس چیست؟

عکس گیفت کارت ایکس باکس ( فیزیکی )

ت ایکس باکس ( فیزیکی )

همانطور که در بالا اشاره شد گیفت کارت‌ها در حقیقت شامل یک کد یک بارمصرف می‌شوند و از طریق آن می‌توانید با توجه به ارزش هر گیفت کارت، خریدی از فروشگاه موردنظر داشته باشید؛ بنابراین هر کارت سقف ارزشی خود را دارد که تا آن میزان می‌توان خرید خود را انجام داد. پس شما زمانی که اکانت شخصی خود را در اختیار داشتید و مایل بودید بازی موردنظر خود را در اکانت فعال سازید با خرید گیفت کارت xbox تا میزان اعتبار موجود در آن می‌توانید به خرید بازی و درون پرداختی‌های آن مشغول شوید.

در واقع گیفت کارت ایکس باکس یا مایکروسافت یکی هستند و با خرید یکی از آنها میتوانید به همه سرویس های مایکروسافت دسترسی داشته باشید.

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

در حقیقت با گیفت کارت گوگل پلی اعتباری در حساب گوگل پلی خود دریافت می‌کنید که از طریق آن می‌توانید اپلیکیشن یا بازی موبایلی موردنظر را دریافت کنید. شما می‌توانید با دریافت یک کد، آن را در حساب گوگل پلی خود اعمال کرده و سپس شاهد شارژ شدن اکانت خود باشید. سپس از طریق آن می‌توانید خریدهای درون برنامه‌ای خود را انجام دهید.
به نوعی باید بهترین روش خرید از گوگل پلی را، استفاده از گیفت کارت و خرید گیفت کارت گوگل پلی این فروشگاه دانست. هر گیفت دارای اعتبار خاص خود بوده و افراد می‌توانند تنها به اندازه رقم هر گیفت کارت، خرید داشته باشند. ولی داشتن گیفت کارت به معنای آن نیست که هر خرید از فروشگاه google قابل انجام است.

 کد گیفت کارت پابجی چیست ؟

گیفت کارت پابجی

گیفت کارت پابجی برای بازی pubg می باشد شما میتوانید با استفاده زا خرید گیفت کارت پابجی برای خود us pubg دریافت کنید و از آن برای خرید آیتم های درون بازی استفاده کنید.

گیفت کارت اسپاتیفای چیست؟

پلتفرم اسپاتیفای

پلتفرم اسپاتیفای

اسپاتیفای یکی از بزرگترین سرویس دهنده های موزیک در سرار جهان است یک پلتفرم که با استفاده از آن میتوانید به تمامی آهنگ های داخلی و خارجی دسترسی داشته باشید اسپاتیفای درواقع یک پلتفرم انتشار موزیک است که سود خود را با صاحب امتیاز اثر شریک میشود. برای خرید اشتراک شما میتوانید از گیفت کارت اسپاتیفای استفاده کنید. برای خرید گیفت کارت spotify اینجا کلیک کنید.

چگونه گیفت کارت بخریم؟

با توجه به تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد شما نمیتوانید به صورت مستقیم خرید گیفت کارت را انجام دهید برای همین باید از طریق سایت های فروش گیفت کارت مانند والاها سیاره گیمرها اقدام به خرید گیفت کارت کنید.

استفاده از گیفت کارت ها در ایران

همانطور که در بالا گفته شد ایران تحریم است و شما نمیتوانید به صورت مستقیم از استیم بازی بخرید یا هر پلتفرم دیگری مانند ایکس باکس بنابراین نیاز به گیفت کارت دارید و میتوانید از سایت های معتبر ارائه دهنده گیفت کارت مانند والاها اقدام به خریداری کنید فقط باید به ریجن و مقدار شارژ انتخابی خود دقت کنید.

گیفت کارت رایگان چیست؟

بعضی از سایت ها یا برنامه ها بعد از انجام یک عملیات به شما گیفت کارت ارائه میدهد تا بتوانید از خدمات آن سرویس بهره مند بشوید در برخی از موارد به شما گیفت کارت های سایر پلتفرم ها مانند اپل یا گوگل پلی نیز داده میشود اما استخراج آن بسیار سخت و پیچیده می باشد برای همین به صرفه نخواهد بود.

گیفت کارت دیجی کالا چیست

گیفت کارت دیجی کالا

گیفت کارت دیجی کالا چیست؟

دیجی کالا هم مانند سایر سرویس دهنده ها و خرده فروشی های آنلاین گیفت کارت ارائه میدهد شما میتوانید گیفت کارت دیجی کالا را خریداری کرده و برای دوست خود ارسال کنید تا بتواند با توجه به مقدار اعتباری که شما از قبل پرداخت کرده اید در دیجی کالا خرید انجام دهد.

گیفت کارت آمازون چیست؟

گیفت کارت آمازون چیست؟

گیفت کارت آمازون چیست؟

یک کد هدیه برای شارژ کیف پول در وب سایت آمازون می باشد به صورتی که شما میتوانید به راحتی با استفاده از گیفت کارت آمازون به مقدار مشخصی دلار را در کیف پول آمازون وارد کنید و خرید های خود را انجام دهید.

آموزش استفاده کردن از گیفت کارت

استفاده از گیفت کارت به راحتی قابل انجام است کافیست ابتدا با توجه به نوع کشور و پلتفرم آی پی خود را تغییر دهید و سپس اقدام به ردیم کردن کنید، ردیم کردن به وارد کردن و شارژ شدن کیف پول شما در آن پلتفرم گفته میشود شما به راحتی میتوانید به بخش آموزش های والاها سر بزنید تا همه آموزش های استفاده از گیفت کارت را فرا بگیرید.

بررسی صحت کد گیفت کارت چگونه انجام می شود؟

از آنجایی که گیفت کارت ها یک کد دیجیتالی هستند ممکن است اشتباهاتی در ارسال پیش آمده باشد. برای بررسی صحت کد و اعتبار آن راه مشخصی وجود ندارد. اما ما روش هایی داریم که میتوانید از آنها برای تعیین سلامت کد گیفت کارت استفاده کنید.

در واقع تنها زمانی که ما قصد استفاده از کد را داشته باشیم میتوان فهیمد که کد سالم است یا خیر.

برای همین ما همین کار را شبیه سازی میکنیم. اما مرحله آخر که ما تایید میکنیم که مقدار اعتبار را به کیف پولمان واریز کند آن را لغو میکنیم. و فقط پیشنمایشی را مشاهده میکنیم که اعتبار کد را نمایش میدهد اگر مقدار اعتبار درست بود یعنی کد سالم است.

روند کار ردیم کردن کد به این صورت است. که ما یک کد داریم و این کد را درون یک سایت یا برنامه وارد میکنیم. بعد سایت یا برنامه بعد از بررسی به ما مقدار اعتبار را نمایش میدهد. و از ما میخواهد که آن را تایید کنیم تا به کیف پولمان واریز شود، خب ما هم دقیقا در همین مرحله کار را رها میکنیم. تا کد را بررسی کنیم البته شما که به عنوان خریدار گیفت کارت میخواهید از آن استفاده کنید لازم نیست کار را رها کنید اگر مقدار مشخص اعتبار گیفت کارت درست بود و خطایی نداشت شما میتوانید آن را تایید کنید تا کیف پولتان در آن برنامه یا سایت شارژ شود.

بررسی کد گیفت کارت گوگل پلی

اگر ما یک کد گیفت کارت گوگل پلی داشته باشیم که آن را خریداری و یا هدیه گرفته باشیم باید چگونه مطمئن شویم که میزان اعتبار آن یکسان است و یا اصلا کد سالم است یا خیر؟

پاسخ این سوال مشخصا راه دقیقی وجود ندارد، اما شما میتوانید به صفحه ردیم کردن گیفت کارت گوگل پلی در اکانت خود وارد شوید یا اینجا کلیک کنید و بعد کد را وارد کنید، اگر بعد از وارد کردن کد به شما مقدار شارژ را نمایش داد، این به معنی سلامت کد می باشد اما اگر خطای با پیغامی مانند : این کد قبلا استفاده شده است. نمایش داده شد کد اشتباه است یا سالم نیست.

توجه کنید که برای بررسی لازم نیست بعد از اینکه کد را وارد کردید تایید کنید چرا که اگر این را تایید کنید کد به حساب شما منتقل خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه ردیم کردن کد گیفت کارت گوگل پلی میتوانید به صفحه آموزش استفاده از گیفت کارت گوگل پلی مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط

کش بک آنی